Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ

Kontakt

Zespół Szkół nr 3
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo
www.zs3.edu.pl
zs3@zs3.edu.pl
tel.: 58 672 17 15
fax: 58 672 78 51

Zdolnych motywować, słabszych inspirować, sportowców kreować, wszystkich integrować.

W pitagorejskim świecie

"W pitagorejskim świecie"

Siedmiu uczniów pod opieką p. Iwony Lotki wzięli udział w projekcie edukacyjnym z matematyki. Podzieleni zostali na cztery grupy i każda z nich otrzymała do opracowania zagadnienia:

I.Życiorys Pitagorasa (prezentacja multimedialna, inscenizacja).

II.Twierdzenie Pitagorasa oraz jego zastosowania w różnych sytuacjach, ciekawostki dotyczące twierdzenia, kontekst historyczny.

III.Trójki, drzewa i ślimaki pitagorejskie.

IV.Animowane dowody twierdzenia.

Wszystkie materiały zostały zebrane w całość (plakaty, prezentacje multimedialne, inscenizacja) i zaprezentowane w czasie Dni Otwartych naszego gimnazjum. Szymon Kazimierczuk z kl. II f wcielił się w postać Pitagorasa, a pozostali w jego uczniów. Aby zostać przyjętym do Szkoły Pitagorejskiej, każdy z nich musiał zdać egzamin. Na znak pomyślnego zdania testu i włączenia ich do tej szkoły, Pitagoras nałożył każdemu z nich wianek. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni uczniowie klas szóstych Wejherowskich Szkół Podstawowych, których Pitagorejczycy angażowali do rozwiązywania pewnych zagadnień. Odwiedziła nas też Pani Dyrektor Aleksandra Mucha, która również włączyła się do rozwiązania jednego problemu matematycznego. Jak się okazało, poradziła sobie wyśmienicie. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji tego projektu.

Kalendarz

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r.
Dziś imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Do końca wakacji zostało: 10 dni

Jesteś 3552717 gościem na naszej stronie

Szczęśliwy numer: 21

Fotogaleria

Fotogaleria więcej »