Sprawozdanie z Festiwalu 2.0

Sprawozdanie z publicznej prezentacji projektu podczas Festiwalu 2.0

Nasz projekt został upubliczniony na samodzielnie wykonanej przez uczniów stronie internetowej: https://sites.google.com/site/jezykpolskizs3mr/home

Zaprezentowaliśmy go również w czasie Festiwalu Nauki, który odbył się 16.06.2011r. o godz. 9:15 na sali gimnastycznej. Festiwal trwał dwie godziny. Przybyli zaproszeni goście: przewodniczący Komisji Oświaty p. Mirosław Lademann, przewodniczący Klubu Sympatyków Wejherowa p. Paweł Formela, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie klas szóstych i pierwszych gimnazjum.

Szczególnie ucieszyła nas obecność pana Pawła Formeli, który wcześniej zapoznał się z efektami naszych prac i zapowiedział, że w przyszłym roku szkolnym będzie patronował kolejnym pracom zespołów, które chcą pogłębić wiedzę na temat wejherowskich ulic min. Po przez dotarcie do archiwów miejskich, map, starych zdjęć.

Prezentacja naszego projektu rozpoczęła się od przywitania wszystkich zgromadzonych słowami Marcina H. i Uli Dz.:

„Jesteśmy uczniami klasy ID w b.r. szkolnym zrealizowaliśmy projekt pod tytułem „Ulice naszego miasta”. Przeprowadziliśmy wśród Was ankietę, która wykazała, że mieszkamy na wielu, pięknych ulicach. W ciągu kolejnych miesięcy, pracując w zespołach zgromadziliśmy informacje na temat patronów tychże ulic, wykonaliśmy zdjęcia, przygotowaliśmy prezentację multimedialną i założyliśmy stronę internetową. Teraz wyświetlimy Wam wybraną prezentację, pozostałe obejrzycie, wchodząc na naszą stronę internetową.”

Następnie uczniowie zaprosili na scenę wybranych przedstawicieli z klas pierwszych gimnazjum. Wzięli oni udział w dwóch konkurencjach. Pierwsza polegała na odgadnięciu, jakiej ulicy patronem jest postać pojawiająca się na scenie.

Uczniowie zaprezentowali ulice

• Wczasową – dwie turystki z kocem i piłka plażową Zosia W. i Iza K.
  • Ulicę Rybacką – chłopiec z wędką Paweł K..
  • Ulicę Jagielskiego – dziewczyna w stroju lekarza Weronika G.
  • Ulica Harcerska – chłopiec w mundurze Damian P.

Drugą konkurencję przeprowadziła znana i lubiana pani pedagog, która została zapowiedziana tymi słowami:

„Sędzią w decydującej konkurencji będzie mieszkanka ulicy, której patronem jest wybitny polski sportowiec Janusz Kusociński. Ta mieszkanka również jest mistrzynią swojego zawodu, słynie z dynamizmu i optymizmu. Zapraszamy na scenę Panią Hannę N..”

Uczniowie usłyszeli znaną melodię, a następnie ich zadaniem było zatańczenie w jej rytm. Pani pedagog wyłoniła najlepszych tancerzy.

Nagrody zwycięzcom wręczył pan radny Paweł Formela, który przedstawił również ideę Klubu Sympatyków Wejherowa i zaprosił uczniów do aktywnej działalności w klubie.

Moim zdaniem uczniowie dali z siebie wszystko, bo przygotowanie i przeprowadzenie konkursu było dla nich dodatkową formą aktywności. Wydaje mi się, że mimo kilku potknięć wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas Festiwalu. Kolejnym razem wart byłoby zaprosić na galę rodziców uczniów, aby i oni mogli poczuć dumę z tak utalentowanej i przebojowej grupy młodzieży.

Nauczyciel języka polskiego Marzena Ryńska