Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ

Kontakt

Zespół Szkół nr 3
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo
www.zs3.edu.pl
zs3@zs3.edu.pl
tel.: 58 672 17 15
fax: 58 672 78 51

Zdolnych motywować, słabszych inspirować, sportowców kreować, wszystkich integrować.

Socjoterapia

Socjoterapia to specjalistyczne zajęcia ukierunkowane na eliminowanie lub na zmniejszenie poziomu zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży. Socjoterapia jest formą pomocy adresowaną do dzieci i młodych ludzi w okresie dorastania, borykających się z problemami osobistymi i trudnościami życiowymi.

Zajęcia socjoterapeutyczne adresowane są do dzieci: z zaburzeniami zachowania, nadpobudliwością, agresją, zahamowaniem, niską samooceną, nieśmiałych, mających problemy szkolne wynikające z parcjalnych deficytów bądź z zaniedbania środowiska.

Celem zajęć socjoterapeutycznych jest korygowanie funkcjonowania dzieci i eliminowanie zaburzeń zachowania oraz wspieranie dzieci w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach życiowych.

Podczas zajęć poruszane są zagadnienia istotne dla określonej grupy wiekowej tj. konflikty i sposoby konstruktywnego ich rozwiązania, asertywność, samoocena i budowanie pozytywnego obrazu siebie, uczucia, emocje, empatia, złość, agresja, przemoc, uzależnienia.

Zajęcia socjoterapeutyczne stanowią integralną część systemu wychowawczego szkoły.

W roku szkolnym 2016/2017 zajęcia socjoterapeutyczne w szkole podstawowej i gimnazjum prowadzi p.Anna Majcher - Busz.

Kalendarz

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r.
Dziś imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Do końca wakacji zostało: 10 dni

Jesteś 3552708 gościem na naszej stronie

Szczęśliwy numer: 21

Fotogaleria

Fotogaleria więcej »