Socjoterapia

Socjoterapia to specjalistyczne zajęcia ukierunkowane na eliminowanie lub na zmniejszenie poziomu zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży. Socjoterapia jest formą pomocy adresowaną do dzieci i młodych ludzi w okresie dorastania, borykających się z problemami osobistymi i trudnościami życiowymi.

Zajęcia socjoterapeutyczne adresowane są do dzieci: z zaburzeniami zachowania, nadpobudliwością, agresją, zahamowaniem, niską samooceną, nieśmiałych, mających problemy szkolne wynikające z parcjalnych deficytów bądź z zaniedbania środowiska.

Celem zajęć socjoterapeutycznych jest korygowanie funkcjonowania dzieci i eliminowanie zaburzeń zachowania oraz wspieranie dzieci w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach życiowych.

Podczas zajęć poruszane są zagadnienia istotne dla określonej grupy wiekowej tj. konflikty i sposoby konstruktywnego ich rozwiązania, asertywność, samoocena i budowanie pozytywnego obrazu siebie, uczucia, emocje, empatia, złość, agresja, przemoc, uzależnienia.

Zajęcia socjoterapeutyczne stanowią integralną część systemu wychowawczego szkoły.

W roku szkolnym 2016/2017 zajęcia socjoterapeutyczne w szkole podstawowej i gimnazjum prowadzi p.Anna Majcher - Busz.