Podróże małe i duże - cz.II

wróć do wszystkich
Wróć do wszystkich
Uczniowie klasy 8a przez cały drugi semestr roku szkolnego 2023/2024 realizowali zadania drugiego modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego.

Moduł zatytułowany: „Wisit in London" wymagał znajomości lektury Artura Conana Doyle'a: „Sherlock Holmes. Studium w szkarłacie."

Uczniowie nie tylko zapoznawali się z treścią powieści, ale wykazywali się wiedzą na temat głównych bohaterów oraz przebiegu śledztwa wypełniając dzienniczek podróżnika.
W ramach zadań dodatkowych przygotowali plakaty dotycząca atrakcji Londynu, zapoznawali się z topografią miasta, przygotowali prezentacje o brytyjskich zespołach muzycznych, a wreszcie odbyli kulinarną podróż po brytyjskich specjałach.

Udział w projekcie stworzył uczestnikom możliwość poszerzenia wiedzy oraz doskonalenia wielu umiejętności m.in. wykorzystania zasobów internetu czy prezentowania wyników pracy.

W oczekiwaniu na werdykt jury i certyfikaty poświadczające udział w projekcie, zachęcamy młodszych kolegów do udziału w tej przygodzie w przyszłym roku szkolnym

Koordynator: Wioletta Kwiatkowska

Zdjęcia uczniów w trakcie wykonywania zadań
DANE